Ceny elektromobilů Tesla v Česku šly rapidně dolů!

Za rok 2022 se v Česku prodalo 298 elektromobilů Tesla. A to i přesto, že ceny byly „našponované“ a téměř nekonkurenceschopné. Teď šly rapidně dolů.

Ještě před pár dny se elektromobily Tesla Model Y prodávaly v Česku za cenu začínající nad 1,5 mil. Kč. Nyní cena základní verze elektromobilu Tesla Model Y (dojezd 455 km, max. rychlost 217 km/h, zrychlení 6,9 s) klesla na 1 159 990 Kč. Verze Long Range s dojezdem 533 km a zrychlením 5 s stojí nově 1,349 mil. Kč (původně 1,7 mil. Kč). Tesla Model 3 začíná nově na 1,099 mil. Kč pro verzi s dojezdem 491 km. Ceny elektromobilů Tesla tím se tím v Česku konečně srovnaly s konkurencí.

Významný podíl na aktuálním snížení má jak nástup nového obchodního ředitele pro Česko, tak i lobbing českého Tesla Owners Clubu. Ten se už od jara 2020 aktivně zasazoval za to, aby Tesla buďto otevřela možnost nákupu elektromobilů Tesla v Česku za eura nebo snížení ceny.

Dosud si čeští zákazníci mohli pro Tesly samozřejmě místo nákupu v ČR dojet do Německa nebo Rakouska a pořídit je za tamní ceny, například přes různé zprostředkovatele. Tam se však museli potýkat například s vratkami DPH a jinými nástrahami. Snížení ceny by logicky mělo znamenat letos zajímavý nárůst prodejů v Česku a naopak snížení nákupů v sousedních zemích.

Celý článek naleznete na <a href=“https://www.hybrid.cz/ceny-elektromobilu-tesla-v-cesku-sly-rapidne-dolu/„>https://www.hybrid.cz/ceny-elektromobilu-tesla-v-cesku-sly-rapidne-dolu/</a>

ZDROJ:hybrid.cz