Maximální bezpečnost: Elektromobily značky ŠKODA jsou stejně bezpečné jako modely se spalovacím motorem

Již při vývoji elektromobilů ŠKODA iV přijímají inženýři ŠKODA AUTO rozsáhlá opatření, aby vozy poskytovaly maximální bezpečnost i v případě nehody. Přitom se klade mimořádný důraz na montáž nárazuvzdorné vysokonapěťové baterie a na ochranu před elektrickým přetížením. Elektromobily jsou tak v případě nehody stejně bezpečné jako vozy se spalovacím motorem.

Moderní elektromobily chrání své pasažéry v případě nehody stejně účinně a komplexně jako vozidla se spalovacím motorem. Dokazuje to i model ŠKODA ENYAQ iV, který nedávno pokračoval v sérii špičkových výsledků vozů ŠKODA s nejvyšším počtem pěti hvězdiček v testu Euro NCAP. Pokud jde o ochranu dospělých cestujících a dětí, dosáhlo toto čistě elektrické SUV doposud absolutně nejlepšího výsledku v evropském referenčním testu bezpečnosti. Dobře chráněná vysokonapěťová baterie modelu ENYAQ iV nepředstavuje žádné zvýšené riziko. To potvrzují i nezávislé studie odborníků na dopravní nehody a expertů v oblasti protipožární ochrany: Elektrická vozidla jsou z hlediska bezpečnosti při nehodách na stejné úrovni jako modely s konvenčním spalovacím motorem.

Ideální konstrukce: Bateriový modul vozu ŠKODA ENYAQ iV uložený v podvozku odolném proti nárazu

Že by elektromobil začal po nehodě hořet, se stává velmi zřídka. Ani prudký náraz nestačí k vyvolání požáru baterie a ke vznícení bateriových článků může dojít pouze v nepravděpodobném případě poškození nebo deformace tohoto zásobníku energie. Aby se takové riziko minimalizovalo, je například akumulátor ve voze ŠKODA ENYAQ iV bezpečně uložen v podvozku odolném proti nárazu. Samotné moduly jsou uloženy ve stabilním, zpravidla vodotěsném pouzdře.

Celý článek naleznete na EnviWeb


čerpáno z EnviWeb
Photo by Martin Katler on Unsplash