Renault na severu Francie sloučí tři závody a bude v nich vyrábět elektromobily

Francouzská automobilka Renault oznámila, že sloučí tři závody na severu Francie do jednoho subjektu, který bude pod názvem Renault ElectriCity do roku 2025 vyrábět 400 000 elektromobilů ročně. Zmíněné závody nyní zaměstnávají 5000 lidí. Jejich přeměna povede mimo jiné ke vzniku dalších 700 pracovních míst, informovala agentura Reuters.

Novým šéfem Renaultu se loni v červenci stal Luca de Meo, který dříve řídil španělskou automobilku Seat ze skupiny Volkswagen. Renault pod Meovým vedením opouští dlouhodobou strategii globální expanze a zaměřuje se na prodej automobilů s vyšší marží, aby posílil ziskovost. Na trhu s elektrickými vozy začíná jeho počáteční náskok stahovat konkurenční Volkswagen, napsala agentura Reuters.

„Skupina Renault Group a zástupci odborových organizací (CFDT, CFE-CGC, CFTC, CGT, FO a SUD) podepsali dohodu ohledně budoucnosti závodů Renaultu v regionu Hauts-de-France,“ uvedla automobilka. „Dohoda dala vzniknout subjektu Renault ElectriCity ve vlastnictví společnosti Renault, který seskupuje závody ve městech Douai a Maubeuge a v obci Ruitz,“ dodala.

V Douai se vyrábí osobní vozy, v Maubege lehká užitková auta, montuje se zde výhradně Renault Kangoo. Závod u Ruitz, kde se vyrábí převodovky, se bude soustředit na výrobu elektronických součástek, informovala automobilka.

Celý článek naleznete na Ekolist.cz


čerpáno z Ekolist.cz
Photo by Tom Radetzki on Unsplash