ŠKODA ENYAQ iV získala cenu Golden Steering Wheel 2021 za nejlepší elektrické SUV

ŠKODA ENYAQ iV získala prestižní automobilové ocenění Golden Steering Wheel 2021.

Čtenáři odborného časopisu Auto Bild a listu Bild am Sonntag nejprve vybrali toto SUV jako jednoho ze tří finalistů v kategorii elektrických SUV. Během testovacích jízd na okruhu Lausitzring pak ENYAQ iV přesvědčil i odbornou porotu a úspěšně porazil své konkurenty svým celkovým dojmem.

,,Ocenění Golden Steering Wheel za rok 2021 pro model ENYAQ iV ukazuje, že naše vlajková loď s čistě elektrickým pohonem dokázala, coby typický vůz značky ŠKODA, přesvědčit čtenáře časopisu Auto Bild a Bild am Sonntag, i odbornou porotu. Jménem všech zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO děkuji za toto renomované automobilové ocenění. Jedno je jasné, náš ENYAQ iV je teprve začátkem a brzy na něj navážeme dalšími elektrickými modely.“

Thomas Schäfer, předseda představenstva ŠKODA AUTO

Cena Golden Steering Wheel oceňuje nejlepší automobilové novinky uplynulých dvanácti měsíců. V letošním ročníku si mohli čtenáři vybrat své oblíbence ze 70 modelů. Redakce poprvé rozlišovaly mezi vozy s konvenčním pohonem a elektromobily – například v kategoriích SUV a elektrické SUV. Celkem bylo uděleno dvanáct ocenění Golden Steering Wheel.

Celý článek naleznete na enviweb.cz


čerpáno z EnviWeb.cz
Fotka od Milan Mottl z Pixabay