Volkswagen ID.5 už se vyrábí v továrně Cvikov

Portfolio vyráběných vozů je kompletní. Volkswagen ID.5 slaví oficiální spuštění výroby jako šestý model z Cvikova se zcela elektrickým pohonem.

Dne 27. ledna 2022 zahájil Volkswagen oficiálně výrobu elektromobilů Volkswagen ID.5 a ID.5 GTX, čímž úspěšně dokončil transformaci montážního závodu Cvikov na výhradní výrobu elektromobilů. Závod s dlouhou tradicí v západním Sasku je celosvětově prvním provozem pro velkosériovou produkci mainstreamového výrobce, který byl kompletně přestavěn z výroby vozidel se spalovacími motory na produkci elektromobilů.

V Cvikově je nyní vyráběno šest modelů značek Volkswagen, Audi a CUPRA na základě modulární platformy pro elektromobily (MEB). V letošním roce se k síti pro výrobu elektromobilů připojí také závody Emden (ID.4), Hannover (ID.Buzz) a Chattanooga (USA, ID.4). Značka Volkswagen tím vytvořila předpoklady k tomu, aby v roce 2022 vyrobila ve svých závodech v Evropě, USA a Číně 1,2 milionu elektromobilů na základě platformy MEB.

Celý článek naleznete na Hybrid.cz

<p><em>čerpáno z <a href=“https://www.hybrid.cz/“ target=“_blank“ rel=“noreferrer <p><em>čerpáno z <a href=“ https://www.hybrid.cz/volkswagen-id-5-uz-se-vyrabi-v-tovarne-cvikov/“ target=“_blank“ rel=“noreferrer noopener“>hybrid.cz</a></em></p>