Jediným vozem Porsche se spalovacím motorem by měl zůstat model 911

Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche hodlá postupně elektrifikovat svůj sortiment tak, aby se do roku 2030 podíl elektromobilů na jeho celkovém prodeji vyšplhal na 80 procent. Cílem podniku je, aby jediným automobilem značky Porsche se spalovacím motorem zůstal kultovní model 911. Podle agentury Reuters to uvedl šéf týmu Porsche pro syntetická paliva Karl Dums.

Model 911 se v loňském roce na celkovém prodeji automobilky Porche podílel zhruba 13 procenty. „Budeme vyrábět model 911 se spalovacím motorem tak dlouho, jak to bude možné,“ uvedl Dums.

Členské země Evropské unie v letošním roce definitivně schválily normu, která od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut. Evropská komise (EK) nicméně přislíbila, že vytvoří právní podmínky k tomu, aby se po roce 2035 mohly prodávat automobily s pohonem na syntetická paliva.

Automobilka Porsche nedávno investovala do chilské firmy HIF Global, která působí v oblasti syntetických paliv. Dums nicméně upozornil, že syntetická paliva firmy HIF Global jsou zaměřena spíše na těžká vozidla a letecký průmysl, protože se předpokládá, že téměř všechny osobní automobily přejdou na elektrický pohon.

Více na: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reuters-jedinym-vozem-porsche-se-spalovacim-motorem-by-mel-zustat-model-911

ZDROJ: Ekolist.cz